Elektronik Posta Adresimiz info@vardarogluteknik.com

Telefon 0 232 458 20 70

HAIMER Microset Takım Ölçme Sistemlerini Kullanmanız için 10 Önemli Sebep

1. Arttırılan makina kullanımı

Ayar süresinin %50 veya daha fazlasını işleme süresine dönüştürün.


2. Daha hızlı ayar

Takım ölçme cihazı kullanmak, makine içerisinde manuel veya lazer ile takımların ölçülmesine göre dahi oldukça hızlıdır.


3. Azaltılan bozuk parça miktarı

Microset takım ölçme cihazlarında kullanılan kameralar sayesinde manuel ölçüm metodlarına göre daha yüksek hassasiyet elde edilir. Otomatik odaklama gibi diğer çeşitli özellikler, ölçümdeki farkları operatöre bağımlı kalmaksızın azaltabilir.


4. Daha uzun takım ömrü

Kritik olmayan takım montajlarında ölçülmesine gerek duyulmayan salgı değerleri dahi kolaylıkla ölçülür. Sonuçta hassas olmayan bu takımların iyileştirilmesi ile ömürleri uzatılır.

img
5. Daha az makina bindirme riski

RFID veya Post-Processor gibi opsiyonel veri transfer seçenekleri ile, değerlerin manuel olarak makinaya giriş yapılmasına gerek kalmaz. Bu şekilde operatörden kaynaklı yanlış yazım hataları da en aza indirgenmiş olmaktadır.


6. Lazer ile ölçmeye göre daha verimli, düşük maliyet

Makinalar talaş kaldırırken para kazandırır, ölçüm cihazı olarak kullanılırken değil. Ayrıca tek bir takım ölçüm cihazı ile 10 ila 30 civarında makina yönetilebilir. Bunların hepsine lazer almaya göre oldukça hesaplıdır.


7. Kararlılık

Takımlar doğru şekilde, sürekli gereken toleranslar dahilinde ayarlanır.


8. Kolay kullanım

Basit yazılım sayesinde tüm kullanıcılar için uygulama kolaylaştırılmıştır. Yazılım mühendisi seviyesinde kullanıcı gerektirmez!


9. Kapsamlı

Tüm çeşit ve markalarda uygulama; frezeleme takımlarında, ayarlanabilir baralama takımlarında, karmaşık çok ağızlı takma uçlu yüzey frezeleme takımlarında, PCD form takımlarda, matkaplarda vs. kolayca ve basit ölçme ve ayarlama yapılabilir.


10. Endüstri 4.0 Başarısı

Endüstri 4.0 verilerin otomatik olarak toplanması ile imalat proseslerinin optimize edilmesini sağlar. Geleceğin akllı fabrikalarında bu veri aktarımına ihtiyaç duyulacak iken; HAIMER takm ölçme sistemleri şimdiden bu veri toplama ve iletme teknolojisine sahiptir. Haimer Microset takım ön ayar cihazı birçok farklı kontrol ünitesi ve CAD/CAM sistemi ile iletişim (çift yönlü) sağlayabilir.

Haimer
Walter Tools
Teskon